Koła macierzyste


Lp. Nr, nazwa i siedziba Rok założenia Ilość członków Zarząd Koła
1. 1 – „Daniel” Lipka 1962 63 H.Kozak, Z.Dolla, Ł.Ławniczak, H.Kapuściński
2. 2 – „Łoś” Okonek 1952 38 Z.Rzeczycki, A.Noceń, F.Zabrocki, K.Misiak, J.Mliczak
3. 3 – „Wadera” Okonek 1964 26 P.Pluchrat, M.Sikora, Z.Kłak, T.Noga, F.Roś
4. 4 – „Kuropatwa” Złotów 1960 80 T.Fidler, M.Landowski, R.Zdrenka, G.Lach, M.Łoboda, T.Baranowski
5. 5 – „Odyniec” Jastrowie 1959 35 A.Maćkowiak, R.Trzoska, J.Raczkowski, H.Maćkowiak
6. 6 – „Jeleń” Złotów 1964 44 P.Gniot, R.Walczyński, K.Judziński, A.Mrozik,
7. 7 – “Jeleń” Wałcz 1947 56 W.Łoś, M.Matuszak, M.Stoltman, J.Zamiara, J.Panek, A.Polowy
8. 8 – „Wieniec” Mirosławiec 1960 77 A.Przybylski, M.Adamski, R.Bury, Cz.Samek, Sz.Czajka, J.Niemczyk, J.Grudziński
9. 9 – „Knieja” Krajenka 1948 48 Z.Sztynyk, D.Stawiszyński, A.Smolarz, D.Trojanowicz
10. 10 – „Hubert” Skórka 1968 35 P.Owsianny, J.Szczepkowski, S.Bielawski, A.Gański
11. 11 – „Sokół” Wałcz 1952 41 A.Sasińska, S.Olszewski, G.Jarosiewicz, S.Piszel
12. 12 – „Darz Bór” Mielęcin 1960 71 M.Wójcik, R.Sałachub, T.Grzech, R.Michalik, M.Sałachub, P.Gil
13. 13 – „Żuraw” Człopa 1961 56 K.Turowski, M.Witczak, J.Buczkowski, P.Koczmara, M.Chorąży
14. 14 – „Dzik” Łobżenica 1953 47 R.Sobieszczyk, M.Śliwiński, D.Kolas, E.Rojek, D.Mrotek
15. 15 – „Bażant” Wyrzysk 1960 39 P.Tryba, P.Korczak, T.Bogdański, F.Perliński
16. 16 – „Bażant” Białośliwie 1953 36 E.Rolczak, A.Bruski, W.Łakota, M.Wiewiór, S.Król
17. 17 – „Kaczor” Śmiłowo 1954 69 K.Senger, R.Ksycki, L.Mazur, S.Wojtowicz, J.Szatan
18. 18 – „Bory Kujańskie” Złotów 1993 44 J.Fruziński, W.Kaczmarek, W.Filip, G.Chwarścianek
19. 19 – „Ponowa” Margonin 1948 47 D.Ciamciak, T.Ciamciak, M.Słodowy, J.Szala
20. 20 – „Noteć” Chodzież 1960 57 Z.Cieślik, M.Gołąb, P.Bugaj, G.Bugaj
21. 21 – „Dzik” Trzcianka 1950 60 J.Czemko, A.Piwoński, J.Łopato, J.Świątnicki, I.Stepura
22. 22 – „Knieja” Trzcianka 1947 80 S.Jaroszewicz, R.Klimczak, D.Kosowska, D.Jaroszewicz, A.Jaworski, M.Matela, J.Wojtysiak
23. 23 – „Ostoja” Chodzież 1950 42 M.Czerwień, W.Peksa, K.Szymański, P.Rozmarynowski, W.Sidorowicz, T.Głowacki
24. 24 – „Jeleń” Ujście 1972 30 A.Piechocki, K.Grams, K.Kaczmarek, J.Pszczółka
25. 25 –„Leśnik” Dzierżążno 1953 30 D.Dorna, J.Dymek, A.Fuczko, J.Zawół, K.Kłak
26. 26 – „Zając” Wapno 1957 28 M.Olejniczak, A.Strauchmann, J.Łochiński, P.Taciak
27. 27 – „Darz Bór” Gołańcz 1951 35 H.Buczkowski, R.Mantaj, K.Grenda, P.Ciesielski, S.Belter
28. 28 – „Szarak” Wągrowiec 1953 40 K.Łapa, W.Mazur, K.Jarzina, Ł.Sielewicz
29. 29 – „Daniel” Podanin 1949 52 Z.Jasiński, I.Pytel, A.Nochowicz, P.Sarbinowski, K.Wiśniewski
30. 30 – „Dzik” Czarnków 1951 37 R.Rajek, H.Matz, R.Kajzderski, A.Ziołek, A.Karpczak
31. 31 – „Kruk” Czarnków 1951 61 R.Dreger, B.Skowroński, L.Wicher, R.Buchholz, A.Graś, J.Oborski
32. 32 – „Jeleń” Wągrowiec 1952 57 A.Bydłowski, L.Książkiewicz, Z.Smykowski, M.Malka, F.Gryka, L.Biernacki, G.Springer
33. 33 – „Cyranka” Wągrowiec 1953 35 Z.Połatyński, P.Simiński, J.Sempołowicz, M.Grzechowiak
34. 34 – „Szarak” Budzyń 1948 37 W.Wróblewski, G.Simiński, I.Chmiel, E.Stawowa, A.Buszkiewicz
35. 35 – „Słonka” Goraj 1951 48 H.Wardęga, B.Ratajczak, J.Pawlak, R.Borowiak, A.Dymek
36. 36 – „Puszcza” Potrzebowice 1954 30 P.Kępa, D.Wiatrowski, I.Forbrich, P.Fuhrmann
37. 37 – „Puszcza Nadnotecka” Drawsko 1959 31 Z.Wiewiórka, G.Koza, Ł.Nowicki, M.Myśliwiec
38. 38 – „Darz Bór” Połajewo 1952 40 M.Czekała, G.Braun, St.Kaźmierczak, M.Kraft
39. 39 – „Hubertus” Dąbki 2007 12 A.Barlik, R.Barlik, M.Pater, M.Barlik
40. 40 – WKŁ “Sęp” Piła 1959 60 J.Ficerman, W.Zientalski, E.Adamski, D.Boinski, M.Suchora, K.Waloch
41. 41 – „Bażant” Wizany 2008 30 M.Sobieski, Z.Naruszewicz, J.Piosik, S.Zawal
42. 42 – WKŁ „Grandel” Piła 1948 69 E.Kryka, W.Zalewski, Cz.Rakoczy, K.Scheffler, P.Kryka, St.Malewski
43. 43 – „Jodełka” Mirosławiec 1973 40 Z.Joński, H.Budny, P.Mazur, S.Przybysz, J.Starzomski, A.Niezgoda
44. 44 - WKŁ „Trop” Piła 1960 85 J.Strzelecki, M.Hildebrandt, P.Przychodniak, Ł.Spychalski, J.Wardak, M.Kostrubiec, L.Jęchorek
45. 45 – „Myśliwiec” Biskupice 1968 47 S.Gładysz, A.Skrentny, J.Mieder, B.Furman, M.Lupa
46. 46 – „Ponowa” Piła-Kalina 1981 46 Z.Wojeński, St.Katarzyński, P.Łaniewski, W.Wiza
47. 47 – „Brać Leśna” Jastrowie 1983 36 D.Dudkiewicz, P.Marciniak, M.Bronowicki, M.Kuna
48. 48 – „Bielik” Kruteczek 2008 19 A.Masiakowski, W.Ratajczak, P.Poznań, J.Kupka
49. 49 – „Diana” Szwecja 1990 30 M.Świerczek, R.Perkowski, W.Aramowicz, A.Ćwiek, J.Oliwkowski
50. 50 – „Bóbr” Piła 1993 44 M.Małachowski, E.Malicki, J.Purgiel, S.Sławiński, T.Jędryka, J.Piotrowski
51. 51 – „Róża” Piła 1993 18 W.Pietrusza, P.Złociński, J.Pawełczak, K.Bartol
52. 52 – „Rogacz” Piła 1996 30 M.Majchrzak, M.Stańczyk, B.Markowski, Cz.Zieleniewski, S.Grudziński, L.Jóźwiak
53. 53 – „Żubr” Zawada 1997 35 L.Gniatkowski, St.Matuszewski, I.Dobosz, W.Cieśla
54. 54 – „Knieja” Śmiłowo 1997 12 H.Stokłosa, Cz.Pszczółka, B.Góźdź, L.Wiatrowski
55. 55 – „Odyniec” Brzostowo 2015 26 R.Gryczka, K.Dziuba, K.Grześkowiak, G.Kryger, K.Kaliska
56. 56 – „Żubr” Nakło n/Not. 1970 37 Z.Stranz, Ł.Włodarek, K.Kentzer, J.Mazgaj
57. 57 – „Borsuk” Skoki 1953 58 R.Zaganiaczyk, A.Bochyński, J.Rzymowski, J.Brychczyński
58. 58 – „Odyniec” Mieścisko 1947 35 H.Królczyk, G.Kluczyński, Ł.Smoliński, J.Kryskowiak, P.Radwański
59. 59 – „Olszyna” Runowo 1970 35 P.Troczyński, T.Guza, K.Głów, J.Sprawka

Rozwój kół macierzystych

  31.03.1976 31.03.1996 31.12.2008
Liczba kół łowieckich 45 52 56
Liczba członków PZŁ 1.252 2.347 2.348
Liczba członków PZŁ niestowarzyszonych - - 213
Liczba członków PZŁ selekcjonerów 674 1.323 1.434

Analiza danych za ostatnie lata wykazuje tendencje wzrostową jeśli chodzi o liczbę kół oraz członków w Zrzeszeniu (w Okręgu), lecz niepokojąca jest ilość myśliwych, którzy rezygnują z przynależności do kół i przechodzą na członków niestowarzyszonych. Na podkreślenie zasługuje również niepokojący fakt, że średnia wieku w Zrzeszeniu przekracza 47 lat. Wprowadzone zmiany w Statucie PZŁ ograniczające wpisowe do kół pozwolą na zwiększenie liczby członków w kołach i Zrzeszeniu PZŁ.