Najlepsze trofea z pilskich łowisk


Jelenie
Lp. Myśliwy Miejsce zdobycia Data zdobycia Liczba pkt CIC Medal
1. Mikołaj Matwiejewicz Trzcianka 1960 221,92 złoty
2. Bronisław Mikstacki Podanin 1976 220,79  
3. Marian Staszczuk Złotów 1982 218,84  
4. Bożenna Maras Durowo 1966 213,44  
5. Michał Sumiński Skórka 1961 212,33  
6. Wojciech Cieślik Trzcianka 1991 212,28  
7. Henryk Piesiński Kaczory 1990 212,22  
8. Zenon Adamczewski Okonek 1958 212,03  
9. Włodzimierz Maćkowiak Sarbia 1976 211,57  
10. Maciej Nowicki Krucz 2011 210,83  
11. Józef Szymkowiak Bucharzewo 1959 210,46  
12. Wiesław Gawlikowski Zdrojowa Góra 1982 209,61 srebrny
13. Eugeniusz Merkel Okonek 1984 209,61  
14. Michał Sumiński Skórka 1964 209,73  
15. Jerzy Wierzejewski Krzyż 1968 206,41  
16. Adam Pszczółka Kaczory 1985 206,10  
17. Bogdan Dreger Podanin 2000 206,09  
18. Czesław Chałubek Lipka 1992 206,08  
19. Mikołaj Grams Sarbia 1963 204,89  
20. Wiktor Sułkowski Lipka 1990 204,55  
21. Zygmunt Katarzyński Tuczno 1994 203,94  
Rogacze
1. Rolf Tiemann Podanin 2001 180,90 złoty
2. Zygmunt Rzeczycki Okonek 2003 159,00  
3. Zbigniew Kalisz Złotów 1984 152,07  
4. Wiesław Purgiel Zdrojowa Góra 1988 151,70  
5. Zygmunt Rzeczycki Lipka 2002 148,77  
6. Jerzy Morgulec Kaczory 2003 147,45  
7. Joachim Dolny Goraj 1957 146,37  
8. Tadeusz Taciak Durowo 1990 146,20  
9. ZO PZŁ Piła Człopa 1979 143,83  
10. Wacław Józefowski Złotów 1977 143,75  
11. Hans Habdank Krajenka 2002 143,57  
12. Jan Paprocki Podanin 1997 140,20  
13. Szczepan Świątek Trzcianka 1991 139,42  
14. Zygmunt Rzeczycki Lipka 2000 137,12  
15. Stanisław Stokłosa Podanin 1991 136,30  
16. Paweł Mielczarek Kaczory 1992 135,50  
17. Jarosław Matkowski Trzcianka 1985 135,15  
18. Bogumił Masiakowski Czarnków 1969 134,87  
19. Witt Tarkowski Wyszyny 1950 134,78  
20. Stefan Wojciechowski Kaczory 2002 134,55  
Żubr
1. Akademia Rolnicza Poznań
Wacław Kochański
Wałcz 1983 172,2 złoty
Łoś
1. Jerzy Maternowski Podanin 1983 284,60 srebrny
2. Zdzisław Łykowski Podanin 1991 251,43 brązowy
Wilk - czaszka
1. Krzysztof Grams Sarbia 1991 42,30 złoty
2. Stanisław Spójnicki Wyszyny 1957 40,31 srebrny
Daniele
1. Józef Czerwień Podanin 1999 194,76 złoty
2. Jerzy Górecki Złotów 1980 175,27 srebrny
3. Jerzy Podolski Kujan 1983 170,53  
4. Marek Świerczek Złotów 1990 170,32  
5. Stanisław Dzięgielewski Podanin 1961 168,38 brązowy
6. Bolesław Popiela Podanin 1968 165,54  
7. Krzysztof Piechocki Durowo 1991 164,55  
8. Witold Górecki Złotów 1948 161,47  
Dziki
1. Ryszard Wiszniewski Człopa 1989 129,95 złoty
2. Eustachy Horoch Podanin 1979 128,50  
3. Wojciech Wacławski Człopa 1999 127,50  
4. Włodzimierz Gwizdała Zdrojowa Góra 1976 126,80  
5. Marek Franczak Krzyż 1975 126,40  
6. Stefan Jankowski Człopa 1984 125,00  
7. Joachim Dolny Skórka 1974 124,80  
8. Eugeniusz Czekaj Wałcz 1973 124,05  
9. Jerzy Górecki Złotów 1975 123,90  
10. Władysław Ryśnik Durowo 1981 123,75  
11. Michał Czekała Podanin 1976 123,25  
12. Mieczysław Muszyński Durowo 1949 123,15  
13. Włodzimierz Gwizdała Zdrojowa Góra 1977 122,85  
14. Józef Bielenin Mirosławiec 1977 122,65  
15. Ryszard Gąsiorowski Wałcz 1993 122,20  
16. Roman Krzyżanowski Człopa 1986 122,20  
17. Paweł Marciniak Płytnica 2003 122,05  
18. Walenty Świtalski Podanin 1959 121,85  
19. Marian Misztal Jastrowie 1986 121,25  
20. Zbigniew Mroczkowski Wałcz 1998 121,05  



 

Trofeum jelenia byka pozyskanego przez myśliwego zagranicznego na terenie Nadleśnictwa Podanin, 2004 r. Waga poroża 10,73 kg, waga tuszy 146 kg, 11 lat, 211,27 CIC, obw. nr 55, Leśnictwo Strzelecki Gaj


Sarna rogacz pozyskana przez kol. Zygmunta Rzeczyckiego, obw. nr 7, KŁ „Łoś” Okonek, 159,00 CIC.



 


 

Bogusław Linda z porożem byka pozyskanego 16 września 2005 r. w III rejonie hodowlanym w Nadleśnictwie Człopa



Źródło: biuletyn „30 lat Pilskiej Organizacji Łowieckiej” Piła 2006